СТУДЕНТИ-ПРИРОДНИЧНИКИ ТОРКНУЛИСЯ ОСІННІХ АКВАРЕЛЕЙ УМАНСЬКОГО ДЕНДРОПАРКУ «СОФІЇВКА»_2019

Золотою осінню, за ініціативи декану факультету природничо-географічної освіти та екології Ганни Турчинової до Національного дендрологічного парку України «Софіївка» у місті Умань приїхали студенти-першокурсники − майбутні біологи i менеджери-туристи з доцентом кафедри біології Н. Мельниченко і заст. декана з виховної роботи В. Головком. Нещодавно там завершився грандіозний проект із реконструкції історичної частини дендропарку «Софіївка» (1802 р.) та створення єдиного у Східній Європі фентезі-парку «Сучасна Софіївка». Презентація оновленої історичної частини дендропарку «Софіївка» відбулася навесні 2019 р.

Софіївка

Парк «Софіївка» також є і науково-дослідним інститутом Національної академії наук України, де студенти-драгоманівці мали можливість познайомитися з 3323 видами, формами, сортами місцевих та екзотичних дерев і кущів, побачити дива садово-паркового мистецтва, які радують око вже кілька поколінь, як-от зелений партерний амфітеатр із загадковою назвою «Арборетум імені В.В. Пашкевича», названий на честь його творця, відомого вченого-ботаніка. Арборетум – це англійський парк, розбитий у вигляді трикутника, де зосереджена найбільша кількість екзотичних рослин і яскравих квітів.

На чималій площі парку – 179,2 га – крім рослинності, є ще багато цікавого, створеного руками людини у співавторстві з величною природою, що побачили драгоманівці-першокурсники: павільйон Флори, фонтан «Змія», Площа зборів, Тарпейська скеля, Венеціанський місток, грот страху і сумнівів, грот Сцилли, великий водоспад, статуї давньоримських і грецьких богів і героїв, долина Циклопів, підземна річка, граціозні лебеді і кумедні качури у ставку.

У рамках проекту в дендропарку створено багатоярусний світлодинамічний прогулянковий комплекс водоспадів «Тризуб Посейдона», встановлено пам’ятники засновнику парку Станіславу Потоцькому та його дружині Софії, висаджено сад магнолій, облаштовано "Звіринець" Потоцьких, де мешкатимуть близько 30 диких тварин різних видів (лані європейські, муфлони, олені благородні, лами, верблюди, мунтжаки, шотландські корівки тощо), відновлено центральну алею та відкрито експозицію з фрагментом бруківки головної алеї, побудованої в 1838 р.

І, наприкінці, засвідчимо, що студентки Драгоманівського вишу – найкрасивіші, найвеселіші, найприкольніші, стильні, уміють гарно себе представити, що ставить наших красунь на голову вище від інших. Все ж таки вони побували в «Софіївці», яка стала пам’яткою кохання одного з найбагатших польських магнатів Станіслава Потоцького до чарівної Софії.