Пам'яті, Світлани Сергіївни Морозюк

Колектив

ФАКУЛЬТЕТУ ПРИРОДНИЧО-ГЕОГРАФІЧНОЇ ОСВІТИ ТА ЕКОЛОГІЇ

НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ М,П, ДРАГОМАНОВА

з сумом та почуттям глибокої скорботи повідомляє, що

07 листопада 2019 р. на 83-му році пішла із життя видатний науковець і педагог, ботанік, кандидат біологічних наук, професор КАФЕДРИ БОТАНІКИ (1992-2010 р.р.), світла і чуйна людина з добрим серцем та щедрою душею

СВІТЛАНА СЕРГІЇВНА МОРОЗЮК

Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю СВІТЛАНИ СЕРГІЇВНИ та висловлюємо щирі співчуття рідним,  близьким, учням покійної.

Ректорат та профком університету,

деканат та трудовий колектив факультету і кафедри біології

ОСНОВНІ ДАТИ ЖИТТЯ ТА ДІЯЛЬНОСТІ

Світлани Сергіївни Морозюк

Світлана Сергіївна народилася 14 червня 1937 року в c. Березне Чернігівської області в родині службовців : Сергія Федоровича та Параскеви Павлівни Смолків.

1944 р.   -   розпочала навчання у Березненській середній школі.

1955 р.   -   зі срібною медаллю закінчила середню школу № 4 м.Чернігова.

- вступила до Київського державного університету імені Тараса Шевченка на біологічний факультет за спеціальністю біологія.

1960 р. -   закінчила біологічний факультет КДУ імені Тараса Шевченка за спеціальністю біолог-ботанік, вчитель біології і хімії середньої школи.

1963 - 1968 рр. - без відриву від роботи навчалася в аспірантурі Інституту ботаніки Академії наук України.

1960 - 1975 рр. -   працювала в Інституті ботаніки Академії наук України, на посадах старшого лаборанта (1960-1963 р.р.), молодшого наукового співробітника (1963-1973 р.р.) та старшого наукового співробітника (1973-1975).

1971 р. -   захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.05 – ботаніка «Флора крейдяних відслонень басейну ріки Сіверського Дінця».

1975 р. - працює на посаді викладача кафедри ботаніки Київського державного педагогічного інституту імені О. М. Горького.

- член Ради Українського ботанічного товариства.

1977 – 2014 рр. - працювала у складі журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

1978 р. - виконує обов’язки доцента Природничо-географічного факультету КДПІ імені О. М. Горького.

1980 р. - присвоєно вчене звання доцента кафедри ботаніки Природничо-географічного факультету.

1982 р. - нагороджена Медаллю «У пам’ять 1500-річчя Києва».

1988 р. -   нагороджена Медаллю «Ветеран праці».

1988 - 2002 рр. - читала нормативний курс «Ботаніка» на фармацевтичному факультеті Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

-   нагороджена нагрудним Знаком «Відмінник народної освіти».

1990 - 1995 рр. - була членом комісії з біології загальноосвітньої школи Науково-методичної ради МОН України, а з 1995 по 2000 рік очолювала цю комісію.

1991 р. -   член редколегії журналу "Біологія і хімія в школі".

1991 – 2000 рр. - брала участь у розробці програми та стандарту освіти з біології для ЗОНЗ, є автором першого національного підручника для учнів «Біологія, 6» (Генеза, 1996), навчально-методичного комплексу (зошит, набір таблиць і дидактичні матеріали для контролю знань тощо).

1992 р. - професор кафедри ботаніки Природничо-географічного факультету.

1995-2000 рр. - очолює комісію Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України

1998 - 2013 рр. - активний учасник підготовки наукових кадрів кафедри через керівництво аспірантами (керувала роботою десятьох аспірантів).

2000 – 2010 рр. -   була науковим редактором навчально-методичних посібників з біології для вчителів та учнів загальноосвітніх шкіл та підручника нового покоління «Біологія 7» (Грамота, 2007).

2003 р. - нагороджена Почесною грамототою Міністерства освіти І науки України.

2008 р.   - нагороджена нагрудним Знаком імені Василя Сухомлинського.

2009 - 2014 рр. - працювала у складі журі Всеукраїнського турніру юних біологів.

2010 - 2013 рр. - працювала на посаді професора кафедри екології Інституту природничо-географічної освіти та екології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

2011 р. - нагороджена Медаллю імені О. В. Фоміна за наукові досягнення.

з 2013 р.   Світлана Сергіівна на пенсії.