Науково-методичний захід з теми:«Профільний рівень навчання в Новій український школі: осінні освітні зустрічі у форматі Edcamp»_2019

IMG 3987 1-2

14 листопада 2019 року на кафедрі  психолого-педагогічних дисциплін факультету природничо-географічної освіти та екології НПУ імені М.П. Драгоманова відбувся науково-методичний захід з теми:«Профільний рівень навчання в Новій український школі: осінні освітні зустрічі у форматі Edcamp».

До заходу долучилися науковці відділу навчання географії та економіки Інституту педагогіки НАПН України, студенти-бакалаври 4 курсу та вчителі географії Київського ліцею «Наукова зміна» - експериментального майданчика відділу та базового закладу загальної середньої освіти кафедри.

На пленарному засіданні про методичні можливості педагогічних технологій у розкритті економічного змісту географії в гімназії та ліцеї доповіла Заслужений працівник освіти, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри психолого-педагогічних дисциплін Покась Лілія Антонівна.

Про сучасне навчально-методичне забезпечення шкільної географічної освіти виступив Заслужений учитель, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри Кобернік Сергій Георгійович.

Зміст освітніх програм для курсів за вибором представила доктор педагогічних наук, професор, завідуюча відділом навчання географії та економіки Інституту педагогіки НАПН України Назаренко Тетяна Геннадіївна.

Спікерами дискусійної трибуни виступили викладачі кафедри: Орлова Ольга Володимирівна, Постернак Наталія Олександрівна, Білянська Марія Михайлівна, викладач кафедри географії Пологовська Юлія Юріївна, науковці відділу Яценко Володимир Сергійович, Надтока Віктор Олександрович та представник Інституту «Змісту модернізації шкільної освіти» Гончарова Наталія Олександрівна.

Дискусія відбувалась шляхом обміну думок та прикладами практичного впровадження сучасних технологій в освітній процес з географії. Перед науковцями постало питання щодо формування особистості вчителя нового покоління, здатного швидко реагувати на виклики суспільства.

Майстер-клас, який продемонстрували молоді учителі ліцею Кріт Наталія Василівна, Євтушенко Алла Володимирівна, Трофименко Марина Сергіївна вразили новизною, ефективністю, глибиною, доступністю подачі географічної інформації шляхом використання сучасних технологій навчання: hathoot, random, qr-code, mem egenerator, google forms, geoguessr або віртуальна екскурсія,   alias, хмара слів, пост з хештегами, інста сторіс, online seterra, mozaBook та ще ряд інших інноваційних прийомів та технік роботи з ними.

Продемострувала свій досвід роботи з педагогічними інноваціями магістр 2 року навчання Афанасьєва Вікторія: oкуляри віртуальної реальності, 3D голограми, інтерактивні карти і таблиці, інтерактивна парта, «Жива книга», 3D ручка та 3D принтер, левітрон тощо.

Виступи, презентації уроків, зміст освітніх програм курсів за вибором, спілкування з однодумцями дали змогу чіткіше усвідомити напрями наукової діяльності та спроектувати її на активне упровадження компетентнісно орієнтованого навчання економіки та географічних курсів економічного спрямування в гімназії та ліцеї в закладах загальної середньої освіти.